Miód włoski

Miody włoskie to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników miodu!

Miody włoskie charakteryzują się niesamowitym, słodkim smakiem i niepowtarzalnym, lekko cytrusowym smakiem. Wśród najpopularniejszych miodów z Włoch można wymienić miód cytrynowy, miód pomarańczowy, miód eukaliptusowy czy miód kasztanowy. Mniej znane, ale równie pyszne i znakomite smaki to np. niezwykle delikatny i łagodny miód z kwiatów Sulli czy nieco bardziej wyrazisty o lekko miętowym posmaku miód bergamotkowy. Wszystkie miody z Włoch to najwyższa jakość wzbogacona o nietuzinkowy i słoneczny smak!

MIODY WŁOSKIE – RODZAJE

Miody włoskie to cała gama niepowtarzalnych i oryginalnych smaków!

Wśród miodów w Włoch możemy spotkać takie rodzaje jak:

  • Miód cytrynowy,
  • Miód pomarańczowy,
  • Miód bergamotkowy,
  • Miód kasztanowy,
  • Miód z kwiatów Sulli,
  • Miód spadziowy,
  • Miód mandarynkowy.

Wszystkie z wymienionych smaków charakteryzują się niezwykłą intensywnością aromatu i zapachu. Miód cytrynowy to niesamowite połączenie słodyczy miodu i kwasowości cytryny. Z kolei miód kasztanowy to wyrazisty smak i aromat, kasztanowy miód z Włoch jest lekko gorzki, mniej słodki. 

Rzadko spotykany miód z kwiatów Sulli posiada gęstą i łatwą do rozsmarowania konsystencję. Jego smak jest delikatny i łagodny. 

Jeśli nie znacie jeszcze oryginalnego smaku miodu bergamotkowego to koniecznie nadróbcie zaległości! Bergamotkowy miód z Włoch charakteryzuje się orzeźwiającym, lekko miętowym smakiem. 

Włoski miód mandarynkowy to unikatowe połączenie słodyczy miodu i lekko gorzkiego posmaku mandarynki. 

Miód pomarańczowy z Włoch to wyjątkowe połączenie słodyczy miodu i owocowego smaku pomarańczy. 

Wszystkie wymienione miody włoskie to unikatowe połączenia słodyczy miodów i wyjątkowych owocowych aromatów. 

Miód z Włoch to znane i lubiane smaki, ale warto sięgać po nowe rodzaje  i odkrywać zupełnie inne doznania kulinarne!

Miód z Włoch to znakomita alternatywa dla znanych i lubianych rodzajów miodów. Warto próbować nowych, zaskakujących smaków. 

MIÓD Z WŁOCH – WŁAŚCIWOŚCI

Miody włoskie to nie tylko znakomity i niepowtarzalny smak. To także niesamowite i nieocenione właściwości prozdrowotne. 

Miód cytrynowy ze względu na dużą zawartość witaminy C znakomicie uodparnia i wspomaga organizm. Jest szczególnie polecany przy przeziębieniach i infekcjach.

Pomarańczowy miód z Włoch znakomicie łagodzi napięcie i stres. Dodatkowo ułatwia zasypianie i pomaga w zwalczeniu bezsenności.

Włoskie miody spadziowe są szczególnie polecane przy problemach z górnymi drogami oddechowymi, niwelują kaszel i bóle gardła. 

Włoski miód bergamotkowy znakomicie uodparnia, wykazuje działanie wykrztuśne. Doskonale łagodzi podrażnienia gardła. 

Jak można zauważyć miody włoskie to nie tylko smak, ale także mnóstwo właściwości prozdrowotnych. Różnorodność miodów z Włoch powoduje, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli wolicie łagodne i delikatne miody spróbujcie miodu cytrynowego lub pomarańczowego. Mocniejsze i bardziej wyraziste smaki to miód kasztanowy lub spadziowy.

MIODY WŁOSKIE – GDZIE KUPIĆ?

Najlepsze miody włoskie z pewnego źródła znajdziecie w naszym sklepie internetowym 7 Miodowych Kontynentów. 

Zapraszamy do zakupów, gwarantujemy, że każdy wybierze coś dla siebie!