Miód pitny czwórniak

Czwórniak to miód pitny półwytrawny o zdecydowanym smaku. Produkowany jest w proporcji, w której na jedną objętość miodu przypadają aż trzy objętości wody. Zawartość alkoholu w czwórniakach waha się od 9 do 12%. W przypadku innych rodzajów, miody pitne mogą leżakować przez wiele lat - miód pitny czwórniak to natomiast zaledwie 1 rok leżakowania. Czwórniaki szczególnym powodzeniem cieszą się wśród osób, które najbardziej cenią sobie wytrawny lub półwytrawny smak podszyty delikatną słodyczą

Miód pitny czwórniak - inspiracje

Czwórniak był napojem szlacheckim i najlepiej podawać go do jedzenia - np. do obiadu. Można pić go zarówno na zimno (np. w postaci drinków), jak i na gorąco - na organizm zadziała wtedy rozgrzewająco, wzmacniająco i nawet leczniczo. Czwórniak doskonale nadaje się też do wznoszenia toastów! Podobnie mocny smak zawiera np. miód pitny trójniak, który również znajduje się w asortymencie naszego sklepu 7 Kontynentów Miodowych. Dla poszukiwaczy słodkich smaków przygotowany jest m.in. miód pitny półtorak. Jeśli zastanawiałeś się gdzie kupić idealny miód pitny dla rodziny, przyjaciół i znajomych, dobrze trafiłeś. Wszystkie napoje dostarczamy w szlachetnych butelkach i karafkach, które doskonale nadają się na prezenty. 

Właściwości miodu pitnego

Każdy oferowany napój (nawet miód pitny dwójniak) niezależnie od proporcji składników, wykazuje właściwości bakteriobójcze i przeciwwirusowe. Miody pitne warto więc stosować zarówno w trakcie przeziębienia, jak profilaktycznie - dla wzmocnienia naturalnej odporności organizmu. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami i składania zamówień w wygodnej formie online - to co nas wyróżnia, to bogata oferta, wysoka jakość i atrakcyjna cena dostępnych miodów. 

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić najlepsze doświadczenia na naszej stronie.