Miód mniszkowy

MIÓD MNISZKOWY

Poznajcie pyszny i wyjątkowy miód z mniszka lekarskiego. Miód mniszkowy to jeden z najszlachetniejszych i najlepszych miodów. Korzystnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu i uchodzi za jeden z najzdrowszych miodów.

Miód mniszkowy jest trudny do pozyskania i zdarza się, że może go brakować na rynku, ale warto na niego poczekać, bo jego właściwości są trudne do przeceniania. 

MIÓD MNISZKOWY – WŁAŚCIWOŚCI

Miód mniszkowy jest miodem, który zawiera bardzo dużo witamin i minerałów. Zawiera sporo białka oraz witamin z grupy B i witaminę C. Warto podkreślić, że miód mniszkowy zawiera cholinę, a ta z kolei znakomicie wpływa na pracę wątroby, przez co miody mniszkowe polecane są przy detoksykacji i odtruwaniu organizmu. Dodatkowo miód mniszkowy zawiera dużo żelaza, wapnia i potasu. Miód mniszkowy posiada słodki, przyjemny, lekko kwiatowy smak. Jego barwa jest jasna, żółta, herbaciana. W takcie procesu krystalizacji miód mniszkowy staje się zdecydowanie jaśniejszy.

Idealnie pasuje do herbaty – posiada przyjemny smak, który znakomicie zastąpi cukier. Miód mniszkowy można dodawać także do dań wytrawnych i deserów.

Miód mniszkowy to prawdziwa mieszanka słodyczy i przyjemnego, lekkiego kwiatowego aromatu. Jego delikatny smak i aromat powodują, że jest szczególnie lubiany przez najmłodszych miłośników miodu.   

MIÓD MNISZKOWY – NA CO?

Miód mniszkowy znakomicie wpływa na detoksykację organizmu. Usprawnia pracę wątroby i działa osłonowo. Dodatkowo miody mniszkowe zbawiennie wpływają na układ pokarmowy – regulują przemianę materii, łagodzą nadkwasotę i poprawiają procesy trawienne. Miód mniszkowy polecany jest także osobom borykającym się z problemami z układem wydalniczym.

Ponadto miód mniszkowy:

  • Posiada działanie moczopędne, 
  • Jest pomocny przy leczeniu kamicy nerkowej,
  • Obniża poziom lipidów w wątrobie, 
  • Pomaga zwalczyć dolegliwości reumatyczne, 
  • Przyspiesza gojenie się ran.

Miód mniszkowy zbawiennie wpływa na cały organizm, a jego głównym zadaniem jest oczyszczanie. Wspomaga także organizm przy ogólnym osłabieniu, warto więc stosować go profilaktycznie i systematycznie. Miody mniszkowe zwane miodami majowymi znacznie poprawiają samopoczucie i wpływają na ogólne funkcjonowanie organizmu.

Miód mniszkowy znakomicie podnosi odporność organizmu. Stosowany regularnie pomaga zwalczyć infekcje i przeziębienia. Jego przeciwzapalne działanie pomaga oczyścić organizm i utrzymać go w dobrej formie.

Miód mniszkowy szczególnie polecany jest osobom, które cierpią na problemy z nerkami i układem wydalniczym. 

MIÓD MNISZKOWY – GDZIE KUPIĆ?

Najlepszy miód mniszkowy z polskiej pasieki kupicie w naszym sklepie internetowym 7 Miodowych Kontynentów. Miody mniszkowe to znakomite połączenie smaku i drogocennych dla zdrowia właściwości. Wybierając miód mniszkowy dostarczacie swojemu organizmowi witamin i wszelki makro – i mikro- składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania.

Miód mniszkowy to prawdziwy rarytas dla wszystkich miłośników miodu. Warto włączyć go do codziennej, zbilansowanej diety.