Zastosowanie i właściwości mleczka pszczelego

   31/01/2020     Zdrowie
Zastosowanie i właściwości mleczka pszczelego

Co to jest ?

Mleczko pszczele nazywane jest pokarmem królowej matki. Jest to biało – kremowa substancja, która stanowi wydzielinę ze ślinianek młodych pszczół robotnic. Posiada specyficzny, cierpki smak.

Kup mleczko pszczele w 7mk!

Jak powstaje mleczko pszczele?

Proces pozyskiwania mleczko pszczelego jest pracochłonny i nie należy do najłatwiejszych, dlatego też ilości mleczka pszczelego na rynku są dosyć znikome.

Produkcja mleczka pszczelego polega na zakładaniu przez pszczoły dużej liczby mateczników, następnie usuwa się z nich larwy i pozyskuje pozostawione mleczko pszczele.

Mleczko pszczele produkowane jest w bardzo małych ilościach i jest towarem niezwykle pożądanym przez konsumentów. Często można je spotkać więc w formie kapsułek lub jako procentowy dodatek do miodu.

Właściwości mleczka pszczelego

Mleczko pszczele posiada cały wachlarz właściwości, które bardzo korzystnie wpływają na nasz organizm. Z pewnością decyduje o tym bogaty skład mleczka pszczelego.

Ogólnie mówiąc mleczko pszczele składa się z wody, białka, cukrów, lipidów, kwasów organicznych, soli mineralnych i dużej ilości witamin.

W mleczku pszczelim znajdziemy takie pierwiastki jak cynk, żelazo, potas, miedź, krzem czy magnez. Znajdziemy w nim także witaminy z grupy B – B1, B2, B12 czy B6 oraz kwas foliowy i biotynę.

Dodatkowo mleczko pszczele zawiera szereg składników takich jak:

 • Białka
 • Aminokwasy
 • Acetylocholinę (substancję naturalnie występująca tylko w mleczku pszczelim)
 • Kwa deoksyrybonukleinowy
 • Witaminy C,D oraz E

Mleczko pszczele jest produktem doskonale przyswajalnym przez organizm. Przede wszystkim mleczko pszczele z znacznym stopniu powoduje odbudowę tkanek miękkich, a co za tym idzie znacznie skraca czas gojenia się ran.

Zastosowanie mleczka pszczelego

Mleczko pszczele uchodzi za jeden z najlepszych i najzdrowszych produktów pszczelich. Jest niezwykle pożądanym pszczelim darem, który zyskuje coraz większe grono zwolenników.

Mleczko pszczele to produkt, który cieszy się znakomitą opinią wśród osób, które go stosują. Jest suplementem, który znacząco wpływa na nasz organizm i już po krótkim czasie stosowania widać ogromną poprawę.

Mleczko pszczele przede wszystkim:

 • Wzmacnia odporność
 • Wspomaga oczyszczanie organizmu
 • Redukuje stres i ułatwia zasypianie
 • Doskonale wpływa na skórę – zmniejsza trądzik, wypryski, przyspiesza gojenie ran
 • Polecane jest szczególnie kobietom – korzystnie wpływa na płodność, łagodzi objawy menopauzy czy też pobudza produkcję pokarmu w trakcie karmienia piersią
 • Bardzo dobrze wpływa na samopoczucie – poprawia nastrój i niweluje stany depresyjne
 • Posiada właściwości antybakteryjne – jest skuteczne w zwalczaniu infekcji, przeziębień, łagodzi objawy grypy
 • Korzystnie wpływa na układ krążenia – wyrównuje ciśnienie, przeciwdziała miażdżycy, zalecane jest przy niedokrwistości

Mleczko pszczele zalecane jest także osobom w podeszłym wieku. Jest skuteczne w walce z osteoporozą i doskonale uzupełnia codzienną dietę w niezbędne mikro- i makroelementy.

Ze względu na dużą zawartość krzemu i cynku, mleczko pszczele znajduje także zastosowanie w kosmetyce i kosmetologii. Posiada właściwości gojące rany, dlatego często jest składnikiem kremów i balsamów. Dodatkowo, mleczko pszczele posiada bardzo silne właściwości odżywcze – nadaje skórze i włosom zdrowy blask. Mleczko pszczele ma także dobre właściwości nawilżające oraz znacznie opóźnia proces starzenia się skóry.

Ze względu na silne działanie antybakteryjne mleczko pszczele pomaga w stanach zapalnych skóry, reguluje wydzielanie sebum, łagodzi także objawy łuszczycy.

Cena mleczka pszczelego

Mleczko pszczele nie należy do najtańszych pszczelich produktów. Natomiast mleczko pszczele jest bardzo wydajne, więc kuracja mleczkiem pszczelim jest długotrwała i dzięki temu skuteczna. Bardzo istotne jest też opakowanie, w jakim sprzedawane jest mleczko pszczele i głównie od tego uzależniona jest jego cena.

Mleczko pszczele może występować jako czyste mleczko bez dodatków, ale jest ono niezwykle rzadkie i trudno dostępne. Może także występować w formie mrożonej – wówczas po otwarciu należy przechowywać jest w lodówce.

Mleczko pszczele występuje także w kapsułkach, ale najczęściej można je spotkać jako procentowy dodatek do miodu pszczelego.

Wszystkie rodzaje mleczka pszczelego dostępne są na naszej stronie internetowej 7 Miodowych Kontynentów www.7mk.pl.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Kup mleczko pszczele w 7mk!

Wyszukiwarka blogowa

Ostatnie artykuły