Propolis kit pszczeli torebka 50g

29,00 zł

(580,00 zł /kg)

Cena nie uległa zmianie
info 7% rabatu na pierwsze zakupy i zapis do newslettera
Ilość

  Darmowa dostawa

już od 350 zł

  Możliwość zwrotu

w ciągu 14 dni

  Płatności online

bezpieczne

Propolis kit pszczeli 50g

Propolis, zwany inaczej kitem pszczelim wytwarzany jest przez pszczoły, głównie z substancji żywicznych zebranych z pączków i młodych pędów niektórych drzew. Przez pszczoły jest on wykorzystywany jako materiał uszczelniający, wzmacniający konstrukcję ula oraz utrzymujący gniazdo w odpowiednich warunkach higienicznych. Kit może mieć zabarwienie od jasnożółtej do brązowej, prawie czarnej, może też mieć odcień zielonkawy. W propolisie wykryto bogactwo wielu substancji chemicznych - są to przede wszystkim biologicznie czynne związki fenolowe, w tym flawonoidy i kwasy fenolowe, substancje garbnikowe, terpeny, kwasy organiczne, substancje lipidowo-białkowe, mikro- i makroelementy oraz witaminy. Znajduje zastosowanie do sporządzania nalewek i maści propolisowych. 

Masa netto: 50g 

Propolis - jak stosować? 

Naturalny propolis w formie surowej należy wykorzystać jako składnik nalewek propolisowych. Poniżej przedstawiamy przepis na nalewkę z propolisu, który jest dostępny w naszym sklepie internetowym 7 Miodowych Kontynentów.

 

Przepis na nalewkę propolisową

50g propolisu zalać 0,5l spirytusu. Przechowywać w ciemnym i niedostępnym dla dzieci miejscu. Raz dziennie wstrząsnąć. Po dwóch tygodniach zlać płyn znad osadu i przesączyć przez gazę, bibułę, filtr itp. 

Nalewkę można przechowywać do 12 miesięcy w ciemnym szkle, w zacienionym i chłodnym miejscu.

Corpo sp. z o.o. sp.k

Corpo Sp. z o.o. Sp. K.
ul. Karolewska 1
90-560 Łódź

Z tej samej kategorii