Aby wykonać ten prosty pełen miodowej słodkości deserek przygotuj:

Składniki

do wykonania dekoracji

1.        80 g białej czekolady

2.      Kawałek folii bąbelkowej;

do wykonania miodowej galaretki

1.        2 łyżki żelatyny w proszku

2.      50 ml. wody

3.      szczyptę soli

4.      ¾ szklanki miodu

5.      1 szklankę wody;

do wykonania miodowego budyniu

1.        2 łyżki żelatyny w proszku

2.      50 ml. Wody

3.      400 ml śmietanki 30%

4.      ¾ szklanki miodu.

Przygotowanie

Na początek swoje słoiczki lub szklaneczki, w których zamierzasz podać deserek, włóż do zamrażalnika. Przyspieszysz proces zastygania poszczególnych warstw.

Miodowa galaretka

Do miseczki z 50 ml. wody dodaj żelatynę. Wymieszaj i pozostaw do napęcznienia. W tym czasie postaw rondelek na źródle ciepła. Wlej wodę, dodaj szczyptę soli i miód. Mieszając podgrzewaj do momentu połączenia się składników w jedną ciecz. Zdejmij ze źródła ciepła. Podgrzej żelatynę do momentu uzyskania płynnej konsystencji (w mikrofalówce ja stosuję moc 360 i 40 sekund). Płynną żelatynę dodawaj powoli do rozpuszczonego miodu. Wymieszaj aby połączyć obie ciecze. Pozostaw do ostudzenia.

Wlej do wys. 1/4 schłodzonych słoiczków/szklanek i wstaw do zamrażalki na ok. 30 min. lub do lodówki (nie zapomnij, że w lodówce proces zastygania będzie wolniejszy).

 

Miodowy budyń

Do miseczki z 50 ml. wody dodaj żelatynę. Wymieszaj i pozostaw do napęcznienia. W tym czasie postaw rondelek na źródle ciepła. Wlej śmietanę oraz miód. Delikatnie mieszając podgrzewaj do momentu połączenia się składników w jedną ciecz. Zdejmij ze źródła ciepła. Podgrzej żelatynę do momentu uzyskania płynnej konsystencji (w mikrofalówce ja stosuję moc 360 i 40 sekund). Płynną żelatynę dodawaj powoli do śmietanki z miodem. Wymieszaj aby połączyć obie ciecze. Pozostaw do ostudzenia.

Wlej jako drugą warstwę do schłodzonych słoiczków/szklanek i wstaw do zamrażalki na ok. 30 min. lub do lodówki (nie zapomnij, że w lodówce proces zastygania będzie wolniejszy).

Czynności z każdą z warstw powtarzaj aby uzyskać po dwie warstwy z każdej masy.

 

W czasie kiedy wypełnione słoiczki się chłodzą, rozpuść w kąpieli wodnej białą czekoladę. Następnie rozsmaruj ją na kawałku folii bąbelkowej i wstaw do lodówki na ok. 20-30 min. do momentu całkowitego zastygnięcia czekolady. Po tym czasie wyjmij z lodówki folię z czekoladą, odwróć na drugą stronę folię kładąc ją na desce, talerzu lub blacie i delikatnie odrywaj folię. Jeśli podczas odklejania folii czekolada będzie się łamała na mniejsze kawałki nie przejmuj się. Ostatecznie i tak musi być w mniejszych kawałkach aby zmieściła się w pole słoiczka/szklanki 😉.


Produkty użyte w przepisie
POLSKIE MIODY - miód akacjowy 400g
Szybki podgląd
  • Wyprzedaż!
  • -10,00 zł

Deser miodowy

23,00 zł 13,00 zł -10,00 zł
Dostępnych: 2 szt.